Aktuální počet členů: 39
Počet Sekcí: 2 (NS a KS Brno)
Unie asistentů soudců v síti
facebook

PRACOVNÍ NABÍDKA
28. 5. 2014

Asistent soudce:
KS Ostrava, přihl. do 30.5.

Asistent soudce:
OS Louny, přihl. do 15.6.

další nabídky v resortu zde

Reklama:


NOVINKY
Unie zvolila nové vedení
ČINNOST UNIE

Dne 22. 5. 2014 se konalo shromáždění členů Unie

- novou předsedkyní je Mgr. Klára Žáková (Krajský soud Brno)

- novou místopředsedkyní je Mgr. Alexandra Chapman (Krajský soud Brno)

- novými členkami kontolní rady jsou Mgr. Magdaléna Šedivá, LL.M. (Nejvyšší soud) a Mgr. Lenka Stoklasová (Krajský soud Brno)

- Zápis ze shromáždění členů Unie je k dispozici ZDE

.

Souhrnná novinka
ČINNOST UNIE

1. Zápis ze zasedání Unie ze dne 20. 2. 2014 naleznete ZDE

2. Unie vypracovala návrh na změnu odměňování asistentů soudců - naleznete ZDE

3. Dne 25. 4. 2014 byl zaslán na vědomí příslušným soudům návrh na podporu materiálu na zlepšení odměňování justičních pracovníků (jeden z dopisů ZDE).

4. Jsou připravována jednodenní školení na půdě Nejvyššího soudu pro roky 2014-2016. Již jsou schválená místopředsedou Nejvyššího soudu a v současné době návrh posuzuje Justiční akademie a čeká se na přidělení konkrétních termínů.

.

Pozvánka na školení na NS "Dědické právo v NOZ".
ČINNOST UNIE

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovoluji si Vám po delší odmlce sdělit, že Justiční akademie uspořádala pro asistenty seminář na téma Dědické právo v NOZ. Seminář proběhne dne 7. 11. 2013 (tedy tuším ve čtvrtek) od 9.00 hod. do cca 14.00 hod. v budově Nejvyššího soudu, a to v místnosti č. 228 (což by znamenalo dostatek světla i tepla). Hlásit se můžete již nyní přes systém ASJA, a to až - tuším - do 5. 11. 2013.

Do konce roku by snad měly být uspořádány v tomto duchu ještě dva semináře.

Těšíme se na viděnou.

Jan Kolba

.

ŠKOLENÍ PRO ASISTENTY SOUDCŮ
ČINNOST UNIE

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolujeme si Vás informovat o již pevně naplánovaných přednáškách, které se budou konat u Nejvyššího soudu (tedy v Brně) a které jsou určeny zejména asistentům soudců (ale i jiným odborným pracovníkům justice).

1) Dne 12. 3. 2013 od 9:00 hod se uskuteční přednáška JUDr. Petra Tégla, Ph.D. k novému OZ na téma: Obecné představení - základní zásady NOZ, principy, na nichž je založen, systematika, členění, zásadní a koncepční změny oproti právní úpravě soukromého práva v současné podobě, právní události, promlčení. (Jedná se o první z řady přednášek k rekodifikaci soukromého práva. O dalších seminářích v tomto bloku budete postupně informováni). Přihlašovat se můžete již nyní přes systém ASJA.


2) Dne 4. 4. 2013 od 9:00 hod. se uskuteční u Nejvyššího soudu přednáška s JUDr. Jindřichem Urbánkem na téma Trestní odpovědnost právnických osob. Na tuto přednášku se můžete přihlašovat snad již během dneška (tj. 18. 2. 2013) rovněž přes systém ASJA.


Všichni jste srdečně zvaní. Za Unii Jan Kolba

Změna znění stanov Unie a volba Rady Unie a Kontrolní rady
ČINNOST UNIE

Dne 26. 11. 2012 se v Brně uskutečnilo shromáždění Unie asistentů soudců. Na programu jednání byla především změna znění stanov Unie a volba Rady Unie a Kontrolní rady. Nové znění stanov je k dnešnímu dni vyvěšeno na těchto internetových stránkách. Obsazení orgánů Unie uvádíme níže.

Členové Rady Unie:

předseda: JUDr. Jan Kolba

místopředsedkyně: Mgr. Bc. Nina Rerková

členka rady: Mgr. Eva Vránová.

Členové Kontrolní rady:

Mgr. Zuzana Schwarzová

Mgr. Alexandra Chapman

Mgr. Martina Kašpárková

Všem asistentům soudců České republiky přejeme úspěšný rok 2013.

SEMINÁŘ DNE 22. 11. 2012 ZRUŠEN!!!
ČINNOST UNIE

Vážení kolegové a kolegyně, s politováním Vám tímto oznamujeme, že pro nemoc přednášejícího byl zrušen seminář pro asistenty soudců plánovaný na 22. 11. 2012 s tématem Civilní právo evropské - spotřebitelské u Nejvyššího soudu v Brně. Seminář by se měl podle informací Justiční akademie uskutečnit v příštím roce.

Plánovaný seminář k rodinnému právu dne 13. 12. přednášený prof. Hrušákovou se konat bude.

Navíc, v dohledné době by se měl na našich stránkách objevit schválený plán asistentských školení na rok 2013. Domníváme se, že se máme na co těšit. Přejeme Vám vše dobré v nastávajícím předvánočním čase.

Za Unii Jan Kolba

Nový termín semináře SPRÁVNÍ PRÁVO IV - PŘESTUPKY
ČINNOST UNIE

Vážené kolegyně, vážení kolegové, s potěšením oznamujeme, že byl stanoven náhradní termín zrušeného semináře Správní právo IV (správní trestání, zákon o přestupcích). Seminář se bude konat ve čtvrtek 24. 1. 2013 s přednášející paní doc. Soňou Skulovou, Ph.D. Vše proběhne v příjemných prostorách Nejvyššího správního soudu. Přihlašovat se jako obvykle můžete přes systém ASJA.

Zároveň Vás všechny srdečně zveme na další přednášky konané tentokráte u Nejvyššího soudu, a to dne 22. 11. 2012 na téma Problematika ochrany spotřebitele z hlediska práva EU (hmotně právní i procesní aspekty) - přednášející JUDr. Hulmák, a dne 13. 12. 2012 na téma Vybrané otázky z práva rodinného s paní profesorkou Hrušákovou. Přihlašování probíhá rovněž přes systém ASJA, v němž naleznete i podrobnější program.

POZOR! Přednáška ze správního práva (přestupky) zrušena!
ČINNOST UNIE

Oznamujeme, že přednáška Správní trestání, zákon o přestupcích, která se měla konat dne 31. 10. 2012 u Nejvyššího správního soudu, byla z důvodu změny programu přednášejícího zrušena. Náhradní termín bude stanoven počátkem příštího roku a budeme vás o něm v dostatečném předstihu informovat. Za případné komplikace či újumu způsobenou zklamáním se moc omlouváme a zveme vás na zbylé dvě přednášky pro tento rok, jež se budou konat v budově Nejvyššího soudu

Pozvánka na školení - Správní trestání, zákon o přestupcích
ČINNOST UNIE

Vážené kolegyně, vážení kolegové, upozorňuji Vás touto cestou, že plánované školení ze správního práva na téma: Správní trestání, zákon o přestupcích proběhne u Nejvyššího správního soudu ve středu dne 31. 10. 2012 od 9.00 hod. Oproti původnímu plánu bude přednášející doc. JUDr. Soňa Skulová, Ph.D. Vřele Vás na tuto velmi zajímavou přednášku zveme! Přihlašování probíhá jako obvykle přes přihlašovací systém Justiční akademie ASJA.

Pozvánka na školení Správní právo III.
ČINNOST UNIE

Vážené kolegyně, vážení kolegové,oznamuji tímto, že jednodenní školení u NSS na téma: Správní právo III. - Úvod do správního řízení, systematika správního řádu, řízení v prvním stupni, odvolání s prof. JUDr. Petrem Průchou, CSc., se uskuteční ve čtvrtek dne 7. 6. 2012. Na toto školení se jako vždy můžete přihlašovat přes systém ASJA.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>