NOVINKY arrow ČLÁNKY
Aktuální počet členů: 39
Počet Sekcí: 2 (NS a KS Brno)
Unie asistentů soudců v síti
facebook

PRACOVNÍ NABÍDKA
28. 5. 2014

Asistent soudce:
KS Ostrava, přihl. do 30.5.

Asistent soudce:
OS Louny, přihl. do 15.6.

další nabídky v resortu zde

Reklama:


ČLÁNKY O ASISTENTECH SOUDCŮ
Ministerstvo spravedlnosti připravuje vyhláškou dotýkající se psychotestů

Ministryně spravedlnosti při jednání s představiteli krajských, vrchních a nejvyšších soudů a se zástupci krajských a vyšších státních zastupitelství seznámila přítomné s připravovanou vyhláškou dotýkající se psychotestů.

Celý článek..
JIŘÍ DAN - fotografie z přednášky "Psychologická vyšetření soudců a státních zástupců"

Spolek absolventů a přátel Masarykovy univerzity uspořádal 26. dubna 2010 za patronace JUDr. Otakara Motejla, veřejného ochránce práv, přednášku doc. Jiřího Dana, který provádí psychologická vyšetření uchazečů o přijetí na pozice justičních a právních čekatelů a kandidátů na jmenování soudcem nebo státním zástupcem. Přednášky se účastnil také JUDr. Jaromír Pořízek, předseda Krajského soudu v Brně.

Celý článek..
Soudnictví dvacet let po revoluci: nebezpečná závislost na výkonné moci

Dvacet let po sametové revoluci je justice v České republice stále nucena se podřizovat výkonné moci. Český model justice je na exekutivě závislý skoro nejvíce z celé Evropy. Shodli se na tom představitelé všech stupňů soudů, kteří se sešli v Brně na pracovním semináři pořádaném Ligou lidských práv a Public Interest Lawyers Association (PILA).

Celý článek..
JAN KOMÁREK - NEVIDITELNÍ ASISTENTI

Při pročítání sebraných písemností O. W. Holmese (91), jednoho z velikánů americké justice minulého století, mě zaujala zmínka o tom, proč musel ve svých letech opustit funkci soudce Nejvyššího soudu...

Celý článek..
JAN KOLBA - ASISTENTI A JEJICH UNIE

Funkce asistenta soudce je v právním řádu České republiky přítomna již od vzniku samostatného českého státu v roce 1993. Není pochybností o tom, že zdaleka nejdříve byla tato pozice vytvořena u soudu, jenž stojí, jak sám říká, mimo obecnou soustavu soudní. Ano, jak správně tušíte, prvním „druhem" asistenta soudce v českých zemích se stal asistent soudce Ústavního soudu...

Celý článek..