NOVINKY arrow ČLÁNKY
Aktuální počet členů: 39
Počet Sekcí: 2 (NS a KS Brno)
Unie asistentů soudců v síti
facebook

PRACOVNÍ NABÍDKA
28. 5. 2014

Asistent soudce:
KS Ostrava, přihl. do 30.5.

Asistent soudce:
OS Louny, přihl. do 15.6.

další nabídky v resortu zde

Reklama:


ČLÁNKY O ASISTENTECH SOUDCŮ
Pozvánka na školení - Správní trestání, zákon o přestupcích

Vážené kolegyně, vážení kolegové, upozorňuji Vás touto cestou, že plánované školení ze správního práva na téma: Správní trestání, zákon o přestupcích proběhne u Nejvyššího správního soudu ve středu dne 31. 10. 2012 od 9.00 hod. Oproti původnímu plánu bude přednášející doc. JUDr. Soňa Skulová, Ph.D. Vřele Vás na tuto velmi zajímavou přednášku zveme! Přihlašování probíhá jako obvykle přes přihlašovací systém Justiční akademie ASJA.

Pozvánka na školení Správní právo III.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,oznamuji tímto, že jednodenní školení u NSS na téma: Správní právo III. - Úvod do správního řízení, systematika správního řádu, řízení v prvním stupni, odvolání s prof. JUDr. Petrem Průchou, CSc., se uskuteční ve čtvrtek dne 7. 6. 2012. Na toto školení se jako vždy můžete přihlašovat přes systém ASJA.

Pozvánka na školení o mediaci a správní právoa

Vzhledem k právě projednávanému návrhu zákona o mediaci upozorňujeme na možnost zúčastnit se kurzů pro mediátory. Bližší informace naleznete zde (http://kurzymediace.cz/kurzy-seminare-2/mediacni-techniky-pro-pravniky)

Dovolujeme si pozvat asistenty a jiné zájemce pracující v oblasti justice na další přednášku z oblasti práva správního, která se uskuteční ve čtvrtek dne 26. 4. 2012 opět v krásných a jistě inspirativních prostorách Nejvyššího správního soudu.

Přednášena budou dvě témata, a to: a) Další typy řízení před správními soudy (díl 2., 3., 4., 5 a 7. hlavy II. SŘS), kasační stížnost, a b) Řízení ve věcech podle části páté OSŘ. Přednášejícími budou slovutní právníci a soudci JUDr. Jan M. Passer, Ph.D., LL.M. z Nejvyššího správního soudu a JUDr. Michal Ryška z Krajského soudu v Brně.

Je nutné se přihlašovat přes Asistenční systém justiční akademie (ASJA), kde též naleznete podrobnější program přednášky.

ZMĚNY VE VÝBĚRU SOUDCŮ - ŽÁDOST O INFORMACE

Dne 7. 3. 2012 Unie asistentů soudců České republiky adresovala ministru spravedlnosti žádost o poskytnutí oficiálních informací ohledně plánované změny výběru soudců. Žádost byla směřována k vydání oficiálního stanoviska k dosud veřejnosti neznámé podmínce o min. dvouleté mimojustiční praxi, která dle slov náměstka ministra spravedlnosti má být podmínkou k účasti na výběrovém řízení na funkci justičního kandidáta. Náš dotaz mimojiné směřoval k upřesnění, co vše lze považovat za mimojustiční praxi. Žádost naleznete zde.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>

Výsledky 9-16 z 36