NOVINKY arrow ČLÁNKY arrow ČINNOST UNIE arrow ŠKOLENÍ PRO ASISTENTY SOUDCŮ
Aktuální počet členů: 39
Počet Sekcí: 2 (NS a KS Brno)
Unie asistentů soudců v síti
facebook

PRACOVNÍ NABÍDKA
28. 5. 2014

Asistent soudce:
KS Ostrava, přihl. do 30.5.

Asistent soudce:
OS Louny, přihl. do 15.6.

další nabídky v resortu zde

Reklama:


ŠKOLENÍ PRO ASISTENTY SOUDCŮ | Tisk |

Odkaz na původní koncept školení

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

s radostí Vám oznamujeme, že dne 24. března 2011 (čtvrtek) proběhne v budově Nejvyššího soudu školení pořádané Justiční akademií, Nejvyšším soudem a Unií asistentů soudců České republiky, a to speciálně pro asistenty soudců. Téma přednášky: Obchodně právní závazkové vztahy. Přednášejícími budou odborníci na dané téma z řad soudců Nejvyššího soudu, předsedkyně senátu 23 Cdo JUDr. Kateřina Hornochová a předseda téhož senátu JUDr. Zdeněk Des.


Tato přednáška je v pořadí první z řady dalších, které by se na půdě Nejvyššího soudu měly pravidelně konat. Témata přednášek by měla být vybírána především z oblasti civilistické a trestně právní, a to tak, že se tyto oblasti budou střídat (v tomto pololetí by tak měla ještě proběhnout přednáška z trestního práva na populární téma: Nový trestní zákoník a z obchodního práva na téma: Směnky a šeky). Témata byla prozatím určena interním výzkumem zájmů asistentů Nejvyššího soudu, avšak doufáme, že v budoucnosti se zapojí i asistenti z jiných soudů a budou tlumočit své zájmy pro konkrétní témata.

Možnost školení u Nejvyššího soudu vznikla z iniciativy Unie asistentů, která tímto sleduje dostupnější možnost vzdělávání pro asistenty (zejména brněnských soudů, ale i jakýchkoliv jiných) jakožto odborný aparát justice. Myšlenka pak byla podpořena vedením Nejvyššího soudu a Justiční akademie.


Chtěl bych Vás proto jménem všech organizátorů pozvat na výše uvedenou, historicky první, přednášku, na níž se můžete již nyní přihlásit prostřednictvím systému ASJA (http://asja.jacz.cz/index.php?pageid=1000), do něhož byste měli mít všichni přístup. Nejlépe přednášku vyhledáte přes odkaz kalendář akcí a den 24. 3.


Budete-li mít jakékoliv nápady, návrhy či konkretizující náměty k výše uvedeným tématům, budeme jen rádi a budeme je tlumočit přednášejícím (můžete je zasílat na e-mail:  ). Jinak k bezprostředním dotazům bude jistě vymezen prostor v průběhu školení. Navrhovat můžete i další témata školení na tutéž e-mailovou adresu.


Těšíme se s Vámi na viděnou 24. března 2011.

Za organizátory a radu sekce Unie asistentů u Nejvyššího soudu

Martina Kašpárková, Aleš Klempa a Jan Kolba